Deathly Hallows and it all ended

15. července 2011 v 18:20 | Bery |  Random rants
Harry Potter. Chlapec, který přežil. Ten kluk s jizvou. Většina o něm četla, či viděla filmy, zbytek o něm alespoň slyšel. Pokud si dobře pamatuji, první knížka u nás vyšla kolem roku 2000. 11 let. Téměř celých 11 let jsem už strávil s Potterem. Jediná doba, kdy mě nadšení opustilo, byla při vydání filmu Half-Blood Prince. Už z ukázek se mi nelíbil, do kina jsem nešel a po shlédnutí jsem usoudil, že jsem udělal dobře. Potom přišla knížka Deathly Hallows. Tu jsem opět si nadšeně pořídil už v angličtině. Nedostal jsem ani přes první čtvrtinu. Prostě jsem se do toho nemohl začíst jako kdysi, tak jsem ji nechal ledabyle v knihovničce. Při vydání první části Deathly Hallows jsem se knížku pokusil přečíst znovu, opět neúspěšně. A film? Ten mě taky zklamal, na můj vkus se tam prostě nic nedělo. Od minulého roku jsem tedy Pottera nějak víc neřešil. Zlom přišel však minulý týden, když jsem seděl v hale při florbalu, zazvonil mi mobil a spolužačka mi oznámila, že nám zabookovala lístky na půlnoční premiéru poslední části, poněvadž jsme se o ní ve škole bavili. Nejdřív jsem z vidiny poslední části nebyl příliš odvázaný, ale přeci jen těch 11 let je 11 let a já si to chtěl nakonec hezky ukončit.

V neděli mě opět chytla Pottermánie a já se dal do čtení Deathly Hallows. Tentokrát jsem knížku dočetl. Ve čtvrt na dvě v noci ve středu, v den, kdy jsme měli prakticky jet na premiéru. Mezi tím však byl ještě den strávený japonštinou a já se toho filmu nemohl zoufale dočkat, protože ta knížka mi obnovila vše, co jsem na Potterovi tolik miloval. V podvečer jsem si trošku zašílel s Potter serepetičkama a pak jsme konečně vyrazili na premiéru. Chvíli jsme si počkali před kinem, koupili popcorn a Sprite, potkal jsem staré známé a pak jsme si šli konečně sednout. Reklamy byly opět zabíjecí, tehdy snad ještě víc, než normálně, protože mi přišlo, že jich tam bylo víc. Pak to ale začalo. Flashback na první část a Voldemorta vandalizujícího Brumbálův hrob. Nadšení, které jsem měl celý den, mě však začalo rychle opouštět. V asi polovině filmu jsem začal litovat, že jsem si tu knížku nakonec přečetl, film byl úžasný, ale nedržel se knížky. A ke konci to bylo čím dál horší. Od momentu, kdy se Harry probudil z mrtvých, to šlo do kytek. Z ničeho nic se u v lese u Voldyho objevil Hagrid, Nagini se proháněl po Bradavicích, jako by mu to tam patřilo, Neville si ledabyle vytáhl Nebelvírův meč z Klobouku a "milenecká sebevražda"(děkuji Temi za termín) to zabila úplně. A z konce bych nikdy nepochopil, že se smrtící kletba vrátila na Voldyho, protože to vypadalo, že mu spíš Harry hůlku kouzlem rozbil. A scéna po 19 letech? Ta vyvolala v sále několik záchvatů smíchu. Nevím proč, mě to moc vtipný nepřišlo, asi jsem byl rozhozenej z té pokažené předcházející části.

Prostě mě konec zklamal. Film byl krásně zpracován, klidně bych zašel na 3D, jen pro ten pocit, ale co se týču obsahu, zkazili to a hodně. Mrzí mě to, protože to bylo skvělých 11 let. Ale co se dá dělat, zůstanu u knih, které jsou prostě úžasné. A přeci je tu spousta dalších fandomů, které mají svoji budoucnost, a spousta dalších fandomů se určitě objeví.

A jedna scéna pro odlehčení, McGonagallová prostě válí. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbila se vám druhá část Harry Pottera a Relikvií Smrti?

Ano. 66.7% (4)
Ne. 33.3% (2)

Komentáře

1 Soni Soni | E-mail | Web | 16. července 2011 v 22:14 | Reagovat

Jo, bylo to jiný, ale... skvělý. A příště tě nikam nevezmu. :D

2 Bery Bery | E-mail | Web | 17. července 2011 v 11:26 | Reagovat

[1]: Zrovna tady to ale jiný být nemělo! Příště pojedu holt sám. :D

3 Re Re | 11. září 2011 v 9:28 | Reagovat

No, HP mánie mě už přešla tak před pěti lety. Ani nevím proč. Možná už tehdy se ve mě probudily náznaky odporu k mega fandomu. Bylo mi zle ze všech těch RPG bradavic, lidí v kostýmech, kteří jen jako tupci běhali za příběhem drahé Rowlingové.

Té to samozřejmě zvedlo nosánek nahoru; majetku víc než Královna, tuny oddaných fanoušků... Ženuška zřejmě dospěla k závěru, že má výsostné právo kecat do politiky jiným zemím. A to jí NEODPUSTÍM. Nesnáším ji a nebudu dobrovolně otrokem fandomu kolem její tvorby. Už nikdy víc xD Už si to ani nemůžu představit. On ten HP in the end není tak fantastický. Rozhodně není promyšlený a celý ten svět funguje jen proto, že fandom nenapadlo se zamyslet se nad tím, JAK to pro všechno vlastně může fungovat?

Celé ty kouzelně skryté či splasklé lokace nedávají smysl a co je nejhorší... magie nedává smysl. Ona tam kolikrát píše do knih, že je možné vymýšlet vlastní zaklínadla, ale jak? Zkoušet mávat hůlkou a říkat náhodné latinské komoleniny, popřípadě normální věty v mateřštine? Stupidní x__x Série s Eragonem tohle trumfne na plné čáře, a to ji Paolini začal psát v patnácti xD

No, ale k filmu. Vesměs souhlasím. Vzali si všechny ty hezké scény, které v knize nějakým způsobem vykreslovali charakter postav a totálně je zmršili. Vypadalo to jako Americká produkce - nevím, jestli byla nebo ne, ale to, co udělali z Nevilla, jim neodpustím. Floutka, který se jde vytahovat před hordu nepřátel, která se k němu nemůže přiblížit? Někoho, kdo toho hada přetne vlastně náhodou a ne z hrdinskosti, ale aby zachránil Rona s Hermionou...? WTF x_x Scéna setkání Harryho a McGonagallové, to bylo v knize taky lepší, jedna z mých nej scén. A z Remuse a Tonksové udělali takové přiblblé hrdličky, které ani neměly děti. Jako by někdo pod lupou vybral ty nejlepší momenty z knihy a pečlivě je přeměnil v americký crap. Chjo.

Konec byl náhodou vtipnej. Přijde mi, že v přetváření hl. hrdinů na starší, byla spousta nadsázky a taky ze strany herců jakási schopnost se zasmát sami sobě, což oceňuju. Ron s pivním mozolem FTW XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama