Okolí plné předsudků

16. února 2011 v 19:09 | Bery |  Random rants
     Hodně se toho poslední dobou děje. Se mnou, ale i s okolím. A vůbec se mi to nelíbí. Dostává se mi trochu nový pohled na svět, na mé přátele, dokonce i na mě, jenže prostě nedokážu přijít na to, co je tak moc špatně. Já? Oni? Já jen prostě nechápu, jak někdo říct třeba "Lesbičky jsou přirozenější než gayové..." No sakra, v čem jsou tak tak moc přirozenější? Přál bych si aby mi to někdo vysvětlil, protože tohle vážně nechápu. Ve skutečnosti se toho trochu bojím. Lidi dokážou být svině, sám jsem to zažil, naneštěstí se nedá předpokládat, jak se kdo zachová. Mrzí mě to, protože i já si musím hrát na něco, co nejsem. Jak moc bych si přál, abych nemusel. Jenže prostě nechci přijít o svoje přátele a rodinu, protože přesně u nich nedokážu odhadnout, jak se zachovají.
     Jenže u toho to naneštěstí nekončí. Spolužačka napsala v posledních dnech pár článků, které mě donutily přemýšlet. Hodně. Protože prostě nevěřím, že na všechno může mít někdo tak kritický pohled, ale jednomu tématu se prostě vyhýbá. A to konkrétně homosexualitě. Nechce se mi věřit, že by se tomuto tématu vyhýbala kvůli údajné toleranci. Jen bych chtěl prostě chtěl znát pravdu...

A jak to máte s homosexualitou vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 supercrazy7 supercrazy7 | Web | 16. února 2011 v 19:13 | Reagovat

velmi pekny blog :D

2 Re Re | 16. února 2011 v 19:46 | Reagovat

No, je to hodně zmatené, a až na pár věcí, i když myslím, že důležitých, si z toho moc nedokážu vzít. Hlavně nechápu konkrétně ten problém s kamarádkou v posledním odstavci o_o'

Ale jinak... obávám se, že český národ už je takový. Tyhle věci byly vždycky, jen se o nich tak nějak legálně nedalo mluvit, a český národ, nepříliš pěkne na charakteru poznamenaný komunisty, je netolerantní a dostává se z toho pomalu a špatně. Na jednu stranu nás naše xenofobie do jisté míry brání invazi arabů, ale na druhou stranu některým lidem značně komplikuje život.

Co se 'lesbiček přirozenějších než gayové' týče, tak to je prostě zas jen kolosální blbost, kterou pronesl někdo bez mozku, pravděpodobně, aby se cítil in. Jako je pravda, že hetero muži mají menší problém s lesbičkami (nelezou jim do zelí, i když jim do zelí lezou xD) a holky zase naopak s gayi (nemocným projevem tohoto 'nevadění' je třeba i yaoi fandom xD). A co se holek týče, je všeobecně známo, že s gayi jsou skvělá přátelství, protože není úplně moc heterosexuálů, kteří v přítomnosti holky nezačnou myslet něčím jiným...

Ve výsledku to dopadne tak, že holky z mého okolí, které se mnou sdílejí jisté ideály mužského chování, konečně najdou někoho, kdo se tak (přitom by jeden řekl, že by to mělo být přirozené u všech, že?) chová, a nakonec bum, a je to homosexuál. Když se jim to stalo víckrát, byly už docela zoufalé. Znamená to, že kvalita mezi heterosexuály se buď skrývá kdovíkde, nebo jednoznačně utíká do homosexuality, což je pro nás docela smutné, protože zůstaneme na ocet xD

3 girlbone girlbone | Web | 16. února 2011 v 20:20 | Reagovat

čus Bery :D
Jsem tu, abych zodpověděla pár Tvých důležitých otázek! :D
zaprvé, nemám tušení co jsou nějaký yaoi fandom, a je mi to jedno :D anyway... můžu Ti pomoci jedno z velkýých tajemství 8) a není to to, jak můžou holky štrejchat, když nemaj penis :D ale to, co Tě zajímá :D tedy - proč jsou 'eLka' přirozenější? :D well, můžeš na to pohlížet ze dvou pohledů (tedy ty jenom z jednoho, toho druhého, ale ten první uvedu pro pořádek a taky pro Tvé ..ehm.. ostatní čtenáře :D) tak tedy zaprvé, je to pro kluky vzrušující. Tedy alespoň pro většinu. Ano, nenávidím tenhle názor, že dnešní homosexualita se rozrůstá jen proto, že holky se líbají s holkama jen proto, aby dráždily svoje kluky! :D wow, disgusting, isnt it? :D a zadruhé? :D protože představa gayů je za á - vždy spojena s análním sexem - a co si budeme povídat, ještě to není tak 'na plnou hubu' probírané téma. Není zakázané, ale ani docela přirozené. A za bé - asi se mnou souhlasíš, že holky byly vždy brané za 'křehké' a kluci za 'ochránce' - představa dvou mazlících se 'křehkých' prostě nevadí tolika lidem jako dvě namakané korby, co to dělají jako králíci :D

Ať se Ti to líbí, nebo ne... Tohle většina lidí vidí při slově GAY... (a situace, kdy se tyhle rozdíly řeší, je velký druhý plus na tom, že jsem holka :D to první je, že se mi nemá co postavit :D)

4 Bery Bery | E-mail | Web | 16. února 2011 v 20:27 | Reagovat

[2]: Díky za názor, doufám, že víš, že si toho cením. ;)

[3]: Jo, přesně! Zase další předsudky. To je takový ošklivý začarovaný kruh. Ale dík za vysvětlení. :D

5 Re Re | 16. února 2011 v 21:29 | Reagovat

[3]: Lidé, co mají potřebu se chovat tak, jak jsi právě předvedla, mají patrně nějaký komplex, který si na té či oné skupině musí léčit. Takže v současném kontextu bych se moc nedivila, kdybys byla sama lesba, která vlastní pocit méněcennosti léčí tím, že se snaží lesby povyšovat nad gaye. Je mi tě líto, snad z toho někdy vyrosteš.

Můžu tě ale ubezpečit, že velká většina lidí NEVIDÍ při vyslovení pojmů lesba / gay nic spojeného se sexem a způsobem, jak se ti dva navzájem dokáží sexuálně uspokojit.

Ti, kteří se s homosexuály nikdy nesetkali, nebo o tom neví (těch je hodně), tak jsou svíráni typickým poněkud polekaným pocitem nejistoty z neznámého. Ti, co se s nimi setkali, tak (až na imbecilní výjimky) čerpají z vlastní zkušenosti, která je na 99% DOBRÁ. Takže si při těch slovech vybaví např svoje kamarády.

A když bych měla přesedlat na tvůj způsob hodnocení homosexuálů, co se uspokojení týče? Mužský vztah by byl přirozenější a o dost. Ale detaily tu doopravdy nemám potřebu rozebírat :)

Stejně pochybuju, že bys poslouchala nějakého 'ehm čtenáře' a už vůbec, že bys uznala, že ten někdo může mít víc rozumu :)

6 girlbone girlbone | Web | 17. února 2011 v 9:26 | Reagovat

[5]:
oh, wow :D dobrej tip, ano, jsem lesba a... ne, nemám komplexy, jsem na to přiměřeně hrdá :D
Bery, tedy autor tohohle článku, je můj kamarád a zná mě, proto nejspíš můj komentář pochopil lépe než Ty. Nebo - možná žes ho pochopila, každopádně se nemůžu zbavit dojmu, že jsi buď lesba, nebo (rádoby?) psycholožka.. Nebo lesba psycholožka :D
a - ano, souhlasím s tím, že osobní zkušenost s homosexuály je 99% DOBRÁ... já gaye neshazuji - naopak - 'pár' jich znám a všechny je víc než beru! To, jak jsem porovnávala gaye a lesby, to nebyl můj osobní názor - to byl názor, který mají ti, kteří právě žádné neznají, nesdílím s nimi ten názor a nevymyslela jsem si ho, přesně tohle mi totiž někdo přímo řekl, takže... Taky můžu vytrhnout nějakou větu z kontextu a odshora dolu ji proprat! :)

7 Re Re | 18. února 2011 v 18:40 | Reagovat

Ne, jsem jen obyčejný 'ehm čtenář', který je ehm jen proto, že si nemyslí totéž co ty :)

Já prostě jen komentuju tvoje chování. Přijde mi dětinské tvrdit, že lesby jsou přirozenější než gayové a zakládat to třeba na tom, že to kluky rajcuje. Doopravdy bych ti přála setkat se se skupinou yaoi fanynek, a pak by se dalo hovořit o tom, jestli by zvítězili kluci, které vzrušují lesbičky, nebo tahle nesmírně početná skvadra nehorázných šílenkyň do yaoi (co to je, to už by tě snad mohlo napadnout). Ti tví kluci by neobstáli v boji, protože tu potenciální oblíbenost lesbiček neberou jako náplň svého života. Yaoi fanynky ANO =___=' Já třeba s jejich pojetím naprosto nesouhlasím a s kluky, kterých se to týká, hluboce soucítím, ale některé ženské mají sklon k blbosti ^^;

8 girlbone girlbone | Web | 22. února 2011 v 21:48 | Reagovat

Vím co je yaoi, ale nikdy jsem to neviděla... a souhlasím s poměrně rozšířeným sklonem k blbosti XD ...
Nicméně si myslím, že jím snad (alespoň né moc)netrpím...
Anyway, místo yaoi koukám například na Queer as folk a byla jsem celkem překvapená, že se mi to začalo líbit, což jsem nečekala, když mi to kamarád gay doporučoval...
A ať si každý bere jako náplň svého života co chce :) jen jsem vyjadřovala to, co je podle mě obecně rozšířený názor na Beryho otázku "V čem jsou lesbičky přirozenější než gayové?"
a samozřejmě, že vzhledem k tomu, že jsem jedna z nich, přijde mi to přirozený :) ale to mně přijdou i kluci, takže... no valid point... a taky chápu, že někomu ne :) občas to souvisí s tím sklonem k blbosti ;)

9 Re Re | 23. února 2011 v 19:17 | Reagovat

Brala bych to prostě na stejné úrovni .) Takhle to rozdělovat, to může někomu ublížit, i když to tak nebylo zamýšleno~

Queer as folk neznám, ale já neznám tolik věcí, že mě to vůbec nepřekvapuje =D

10 Verča Verča | 23. srpna 2011 v 0:41 | Reagovat

Ahoj Bery. Nevím jestli tě můj názor zajímá ale to co si myslim já o homosexuálech je že, když se ti dva lidé mají rádi, tak co na tom řešit? Nikdy jsem homosexuály neodsuzovala protože jsem ráda když si člověk uvědomí, co vlastně je.
Co se týká rodičů a jejich reakcí na zjištění že jejich dítě je homosexuál, měli by to respektovat.
Sice nepatřím mezi homosexuáli ale tohle si já myslím. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama